Sháníš brigádu na léto? Ještě není pozdě!

Pokud chcete využít léto k tomu, abyste si kromě plánované dovolené i něco vydělali, tak zbystřete. Je totiž nejvyšší čas rozhlédnout se po nabídkách letních brigád, a letos to vážně stojí za to. Na rozdíl od uplynulých let je totiž nabídka brigád na léto nejzajímavější co do rozsahu nabídky i do finančního ohodnocení. A důvod?

Je to jednoduché, celková nezaměstnanost se dostala na svoje minimum, takže jinými slovy kdo chtěl, tak už si práci našel. A na druhé straně existuje spousta firem, které potřebují další spolupracovníky, takže hledají nejen v řadách lidí na trvalý pracovní poměr, ale i brigádníky.

V nabídce najdete brigády, které jsou finančně nejméně výhodné, tzn. hluboce pod hranicí 100 korun na hodinu. V tomhle případě se většinou jedná o manuální práce, které jsou vhodné pro toho, kdo chce v létě „vypnout“ a fyzickou námahu bere jako náhradu posilovny. Výhodou těchto nabídek je jejich široká nabídka, takže si můžete v klidu vybrat, jaký obor by vás bavil si vyzkoušet. „Rozsah možností na manuální práce tvoří více než polovinu všech nabídek“, uvádí Pavel Hájevský z NaBrigadu.cz a dodává: „konkrétně se jedná o sezónní výpomoc ve stáncích a restauracích s rychlým občerstvením nebo provozovnách, které očekávají větší nápor klientely v souvislosti s letní sezónou, např. v hotelích či barech.“ Do téhle kategorie patří ale i nabídky, které s létem nijak nesouvisí a poptávka po pracovnících je v podstatě celoroční, takže i brigádník je vítán. Patří sem například nabídky na úklid, roznos letáků nebo doplňování zboží do regálů v hypermarketech.

Na druhou stranu jsou i brigády docela dobře placené, kde už fyzická síla – na rozdíl od vašich odborných dovedností – nehraje roli. Na špičce těchto příležitostí bývají nabídky uplatnění jako programátor, analytik, odborník na webové a on-line aplikace, apod. Zlatá střední cesta pak může být např. v podobě výpomoci na letních táborech, cestovních kancelářích a agenturách nebo práce plavčíka na koupalištích. Tady například záleží, jestli máte nějakou kvalifikaci (například osvědčení pro vykonávání zdravotníka) a benefitem je i předchozí praxe.

Letní brigády taky hrají do karet těm, kdo chtějí přivýdělek spojit s cestováním, a hledají brigádu v zahraničí. Pokud míříte do země, kde se nedomluvíte, tak počítejte s brigádami manuálními, kde jazyková průprava není podmínkou. Naopak pokud se chcete jazykově zdokonalit, úroveň nabídky letních brigád je vyšší. V posledních letech je také hodně oblíbená brigáda v podobě výjezdu cestovní kanceláře do konkrétní lokality v pozici „animátora“, kde pracovní náplní je vytváření zábavního programu pro hotelové hosty. Seznam možnosti zemí, kde lze pracovat během letní sezóny a příslušné administrativní náležitosti najdete na webu Ministerstva práce a sociálních věcí. Zároveň si dobře prověřte podmínky konkrétní pracovní nabídky i reference na samotnou agenturu, která brigádu nabízí.

autor: NaBrigadu.cz


Warning: file_get_contents(): https:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /domains2/vx3563200/public/www_root/wp-content/plugins/facebook-like-and-comment/comments.php on line 17

Warning: file_get_contents(https://graph.facebook.com/comments/?ids=http://vedelsito.cz/shanis-brigadu-na-leto-jeste-neni-pozde/): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /domains2/vx3563200/public/www_root/wp-content/plugins/facebook-like-and-comment/comments.php on line 17

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /domains2/vx3563200/public/www_root/wp-content/plugins/facebook-like-and-comment/comments.php on line 19