Samotný dikobraz se ubránil sedmnácti lvům!

Africká savana může být pro živočichy, kteří nejsou na vysoké pozici v potravním řetězci, velmi skličující. Ale naštěstí je příroda obdařila výhodami, díky nímž mají šanci na přežití. Nedávno se na internetu pod hlavičkou Londolozi TV objevilo video, na kterém se osamělý dikobraz díky svým schopnostem ubránil smečce sedmnácti hladových lvů! Ano čtete správně, smečka sedmnácti lvů!

Tato neúnavná „strkaná“ se odehrála v Londolozi Game Reserve v Jižní Africe, podle Luciena Beaumonta, který toto video pořídil, může situace vypadat hrůzně, ale naštěstí se dikobraz jen tak nedá. Beaumont napsal „Dikobraz začal třást ocasem a ten vytvořil znepokojující zvuk a poté se rozběhl na libovolného lva, který byl poblíž“.

Lvi jsou zvyklí skočit na ježka a sníst ho k svačině, ale tento dikobraz dokázal, že má silnou vůli přežít a lvi v lovu neuspěli. „Jedná se o velmi šťastného dikobraza“ píše Beaumont. „Zelenáči brzy ztratili odvahu a ustoupili, takže dikobraz zmizel do noci a žil si dál svůj život.“ Rozhodnutí odejít bylo možná na místě, protože si třeba díky tomu někteří z lvů zachránili život. Nedávno studio totiž zjistila, že dikobrazi své ostré jehlice používají občas i jako obrannou zbraň, která dokáže zabít i ty nejdivočejší protivníky, včetně lvů.

Co na tento statečný souboj dikobraza vs sedmnáct lvů říkáte?

uvodka-dikobraz-620x264

Zdroj