Martin 28 let: Půjčku do výplaty jsem získal. Zadarmo !

Můj příběh začíná stejně jako příběh drtivé většiny těch, kteří potřebují vykrýt nenadálý výdaj před výplatou, na který jim jednoduše nezbylo. Pracuji jako zámečník a zaměstnavatel si bohužel na termíny výplat příliš nepotrpí. Někdy tak dostanu peníze první týden v měsíci, jindy se stane, že ani v březnu ještě nemám výplatu za leden. Když pak musím uhradit nenadálý výdaj a moje rezervy z dřívějška zmizí, nezbývá mi nic jiného, než žádat o rýchlou půjčku.

V bance jsem nepochodil

 

Mám veden bankovní účet u jedné z největších tuzemských bank. Mé kroky tak pochopitelně vedly v první řadě sem. Kdybych věděl, jak bude probíhat samotná schůzka s bankéřem, asi bych si cestu do banky rovnou rozmyslel. Samozřejmě chtěl znát můj příjem, zaměstnavatele a prověřoval také mou bonitu a finanční minulost. A protože není plat zámečníka nijak vysoký, půjčku mi v bance z pochopitelných důvodů neschválili.

Nezbylo mi nic jiného

 

Protože jsem však peníze urgentně potřeboval, začal jsem brouzdat na internetu a hledat, kdo poskytuje rychlé půjčky do výplaty. Téměř všechny půjčky co jsem našel vyžadovaly prokázání příjmu. Bohužel novela zákona o spotřebitelském úvěru tento typ půjček prakticky zakazuje a tak je jen malé procento těch společností, které příjem sice ověřují, ale nepotřebují jej prokazovat přímo od klienta a jeho zaměstnavatele. K ověření příjmů takovým společnostem stačí číslo bankovního účtu klienta a jeho iniciály. Potřebné informace si pak dohledají v interních dokumentech a registrech.

Jak to probíhalo

 

Protože jsem byl krajně znechucen z návštěvy banky, rozhodl jsem se pro SMS půjčku. Všechny potřebné informace jsem hledal na internetu. Do oka mi padl portál Hyperfinance.cz, kde jsem si našel sekci SMS půjček a vyplnil jednoduchou online žádost. Stačilo vypsat mé jméno a příjmení, rodné číslo, adresu, e-mail, telefon, číslo občanského průkazu a žádost odeslat. Netrpělivě jsem čekal u telefonu, zda se někdo ozve či nikoli.

Bez ověřovacího poplatku to nešlo

 

Hned druhý den se mi rozezvučel telefon a na druhé straně byl zástupce úvěrové společnosti, který mě kontaktoval s dalšími instrukcemi. Půjčku mi přislíbili, ale ještě bylo potřeba odeslat ověřovací poplatek ve výši jedné koruny na bankovní účet věřitele. Platba byla připsána druhý den a společnost obratem odesílala peníze. Půjčil jsem si sice jen menší částku (4 500 Kč), ale na překlenutí nepříznivého období to stačilo.

Zadarmo ?

Některé nebankovní společnosti mají zájem nalákat nové klienty různými akcemi. Já jsem shodou okolností narazil na akcii první půjčka zdarma. Avšak na druhé straně si musíte dát pozor, abyste včas splatili a neprodlužovali splatnost. Tyto akce jsou totiž postaveny na tom, že zaplatíte vyšší částky při různých doplňkových službách.