Jak nakoupit zboží na úvěr?

Potřebujete či chcete si koupit dražší produkt, a nemáte na něj k dipozici potřebný obnos? Ideální možnost pro vás bude nákup na splátky. Základní princip spočívá v tom, že pokud vám právě chybí finanční prostředky, můžete požádat o úvěr přímo v obchodě.

Stačí navštívit kamenný obchod nebo jít na internet a žádané zboží si objednat jednoduše na splátky. Nezapomeňte však, že prodej na splátky ovšem neposkytuje zvolený obchod, ale vždy splátkové společnosti.

Co si můžete na splátky koupit?

Sortiment, který si můžete na splátky koupit, je různý. Zahrnuje domácí spotřebiče, kuchyňské linky, nábytek, zahradní techniku, ale také obuv, oděvy, hudební nástroje, knihy, kosmetiku a další zboží.

Když se tedy pro způsob tohoto nákupu rozhodnete, počítejte s tím, že sepsání smlouvy potrvá přibližně půl hodiny a především nezapomeňte na doklady. Podmínky pro poskytnutí úvěru, při nákupu na splátky mají všechny společnosti téměř stejné.

Jak funguje nákup na splátky?

Existuje více možností a podmínek nákupu na splátky.

  • Nejčastější variantou je požadovaná akontace, tedy počáteční částka, 10 %. Při nákupu tak zaplatíte jen desetinu ceny a zbytek pak doplatíte v deseti pravidelných splátkách. Společnosti zpravidla nepožadují poplatky za uzavření úvěru ani za vedení úvěrového účtu, ve výsledku ovšem zaplatíte o 10 % více.
  • Můžete se také rozhodnout pro formu úvěru, kde si sami vyberete výši prvotní částky, kterou zaplatíte ihned, a také počet splátek. U vyšších půjček můžete tedy zaplatit 20 až 30 % z ceny produktu a zbytek úvěru rozložit až na 50 splátek. Ovšem také v tomto případě zaplatíte něco navíc.
  • Nejoblíbenější jsou však speciální nabídky s nulovým navýšením, které se vyskytují však jen zřídka. Ovšem zde je zvláště nutné splatit úvěr do požadované lhůty, jinak vám hrozí vysoké sankce. Tyto speciální nabídky nabízejí obchodní partneři po domluvě se splátkovou společností.

Jak budete postupovat?

Nákup na splátky není nijak složitý. Na daných webových stránkách si vyberete zboží a zvolíte možnost úhrady na splátky. Potom už jen objednávku odešlete a automaticky budete přesměrováni na stránky splátkové společnosti, kde zvolíte výši akontace a počet splátek a dále pak vyplníte žádost o spotřebitelský úvěr.

Při kladném vyřízení úvěru, o čemž se dozvíte e-mailem či přes telefon, zašlete společnosti, která úvěr zprostředkovala, požadované dokumenty, které musejí být podepsané, tedy e-mailem, anebo klasicky poštou. Dále budete vyzváni k úhradě akontace a pak k dalším splátkám. To už však budete zakoupený produkt s radostí používat.

Vyplatí se pojištění nákupu na splátky?

Nejedná se sice o vysoké ani dlouhodobé půjčky, je však rozumné pojištění půjčky alespoň zvážit. Splátkové společnosti dávají zákazníkům na výběr při pojištění splátek například při ztrátě zaměstnání, plné a trvalé invalidity, úmrtí a nebo pro případ pracovní neschopnosti.